Osztályok

A Szent István Iskola és Óvoda legfiatalabb korcsoportját az óvodás gyermekek alkotják.
2-5 éves korig 3 csoportra osztjuk a gyermekeket minden találkozás alkalmával.
Több éves oktatói és szülői tapasztalat alapján döntöttük el, hogy a diákok leghatékonyabban akkor képesek tanulni, ha kislétszámban
és folyamatosan "új elfoglaltságokat " nyújtunk számukra. Általánosan az ovisok érdeklődése egy 'tantárgy" iránt nem több , mint 20-30 perc.
Így úgynevezett "forgóosztályokat" alkotunk belőlük és minden kisdiák 3 különböző állomáson mélyíti tudását.

1. állomásKézügyesség (színezés, ragasztás, festés, papírmasé készítés...)

2. állomásének-zene és ritmus (népdalok tanulása, zenehallgatás)

3. állomásáltalános oktatás (állatok, növények, közlekedés, család, szabadidő...stb)

Ha befejezték a különböző állomásokon a tanulást, akkor közösen körtáncoknak, mesét néznek vagy éppen bábszínházban vesznek részt a gyermekek.
Az oktatók számát annak megfelelően alakítjuk,hogy az adott korosztályban általánosan 6 kisovisra 2 felnőtt foglalkoztató jusson.

Iskola