Beíratkozás

Kérjük, töltse ki az alábbi űrlapot. A sikeres benyújtása után kapni fog egy megerősítő e-mailt.

Gyermek

Szülők

Édesanya

Édesapa

Cím
Pick up
Szabályzat
  • Szent István Király Magyar Iskola és Óvoda Szabályzata

Az iskola szervezeti felépítése.

Adminisztrátor: Knotek Michael atya

Az Iskola elvárásai a Diákok és a Szülők felé

1. A diákok vallási és felekezeti hovatartozása nélkül járhatnak az Iskolába.
    2. Az iskola elvárja, hogy a gyerekek minden szombaton reggel, amikor tanítási nap van, időben jelenjenek meg. Ha betegség vagy más okok miatt hiányoznak, értesítsék az oktatókat. Az oktatók telefonszámát és e-mail címét átadjuk minden szülőnek.
    3. Az Iskola elvárja, amennyiben lehet, a gyermekek, a szülők és a tanárok magyar nyelven beszéljenek a tanítási idő alatt és a szünetben is.
    4. A tantermekben étkezni, rágógumizni és elektromos játékkal játszani nem szabad.
    5. A házi feladat elvégzése minden tanuló számára kötelező. Tekintettel arra, hogy a magyar nyelv elsajátítása a legtöbb tanuló számára nem könnyű feladat, kérjük a szülőket, hogy a házi feladat elvégzésében amennyiben szükséges, segítsenek.
    6. Az iskolát a diákok a szülő, tanár vagy más engedélyezett személy, illetve írásos szülői engedéllyel hagyhatják el.
    7. Az Iskola és a Templom elvárja, hogy a gyerekek tisztelettudóan viselkedjenek mindenkivel. Továbbá, hogy minden diák betartsa a templom házirendjét, a biztonság érdekében. A templom kéri, hogy a gyerekek csak a kijelölt helységekben tartózkodjanak, és vigyázzanak a rendre és a tisztásságra.
    8. A diákok felügyelet alatt vannak, a Szent István Király Templom helységeiben. Amennyiben valamelyik diák nem tudja vagy nem akarja fenntartani az Iskola és a Templom elvárásait, az Iskola vezetősége kérheti a diák eltávozását. Ez a lépés csak többszörös figyelmeztetés után következhet be.
    9. Az Iskola tandíjmentes, de a könyvek, tanszerek, füzetek és rendezvények költségeinek fedezésére, adományt szívesen fogadunk a szülőktől.
    10. A szülők beleegyeznek abba, hogy gyermekükről a Szt. István Magyar Iskola fényképet vagy video felvételt készítsen a tanév alatt. Ezeket a képeket, felvételeket szabadon használhassa az Iskola a website-on, Facebook-on, hirdetőtáblán vagy bármilyen reklám / hirdető anyagban.

Ha ezzel a szülő nem ért egyet, kérjük, hogy írásban értesítse az Iskolát a beiratkozás alkalmával!Visszamenőleg az Iskolának nem áll módjában a mar meglevő képeket, felvételeket megsemmisíteni!

Az Iskola elvárásai az Oktatók és Segítők felé

1. Az iskola oktatói és segítői önkéntes jelentkezők, akiknek a Katolikus Egyház előírása szerint kötelességük részt venni egy gyerekvédelmi tanfolyamon(Virtus) ami mindenki számára ingyenes.
    2. Az iskola a Magyarországon működő Balassi Intézet szakmai segítségével készíti tanítási programját. Az Iskola oktatói rendszeresen megbeszélést tartanak, hogy a tanítás egyöntetű, hatásos és értékes legyen. Ennek érdekében, az iskola oktatói a gyermekek szüleivel is rendszeresen értekeznek.
    3. Az iskola oktatói felkészítik a diákokat a magyar rendezvényekre és ünnepségekre, ahol lehetőséget kapnak bemutatni tehetségüket és nyelvtudási haladásukat. Az Iskola célja a gyermekek sikerélménye, a magyar kultúra és közösség ápolása.

A Templom és az Iskola kapcsolata

1. 1939 óta, a Szent István Király Templom küldetéséhez szorosan kapcsolódik a magyar nyelv és kultúra ápolása és a Magyar Iskola fenntartása. Az Iskola hivatalos igazgatója, a templom adminisztrátora. Működtetését, áthelyezését és felszámolásának bármilyen formáját kizárólagosan a Templom jogi képviselői indítványozhatják, melyben az Egyház Tanács véleményét kikérhetik.
    2. A Templom biztosítja a megfelelő helységeket/tantermeket az év elején lefoglalt időpontokban, a gyerekek számára. A Templom fenntartja jogát, hogy időpontot változathat, melyet ahogy tud, jelez, és amennyiben lehetséges, biztosit egy másik időpontot.
    3. A templom Mindszenthy termében lehetőség van arra, hogy az Iskola, előzetes egyeztetéssel jótékonysági, illetve adomány gyűjtő rendezvényt is szervezzen.

A dátummal kapcsolódó bejegyzésekhez használja: 04/18/24.