Népi tánc

A Szt. István Templom Magyar Iskolájában hosszú évek óta folyik népi tánc oktatás.
Évtizedekkel ezelőtt készült, megfakult fényképektől  a napjainkban használatos Youtube-ot nézegetve  tanúi lehetünk annak, hogy csodálatos néphagyományunkat milyen gazdagon ápolták a különböző gyermek néptánc csoportok.
Az oktatók fő céljukként tűzték ki, hogy megismertessék a gyermekeket tájegységeinkre jellemző népdalokkal, népzenével és népviseletekkel, majd az ehhez illő népi tánc elsajátításával.

tanc.jpg

A legutolsó és jelenleg működő Bokréta Népi Tánc Csoport rövid története és ismertetője:

A 2009-ben megalakult népi tánc csoport  a "Bóbita" nevet kapta 3 alapitotól (Mihályi Lisa, Phillips Ildikó és Székely Áron).
Az együttes sok nagysikerű fellépéssel büszkélkedhet, amit az oktatók lelkes munkájának, valamint a szülők és a Szt. István Templom közös  segítségének is  köszönhetnek.
A gyermekek szinte minden évben új tánccal ismerkednek meg és ehhez Magyarországról rendelt ruhadarabokkal gazdagítják a nézők élményét, szereplésük alkalmával.
A népi tánc csoportnak különböző magyar ünnepek alkalmával volt lehetősége szerepelni, de talán az egyik legmegtiszteltetőbb volt  2012-ben Magyarország Miniszterelnöke (Orbán Viktor Úr) előtt táncolni.

2013 őszétől, személyi  változások történtek  a Bóbita Népi tánc csoportban. Az akkori oktató távozása után,új, lelkes és sok évi tapasztalattal rendelkező tánc oktató, Albert Ibolya csatlakozott Székely Áronhoz.
Albert Ibolya kolozsvári születésű , sok évig táncolt a Kolozsvári Brassai Sámuel Elméleti Líceum” BOGÁNCS” együttesben(1989-1993) majd ezt kinőve a Kolozsvári Brassai Sámuel Véndiák Alapítvány  “ZURBOLÓ” együttesben(1993-2002; 2005-2006).
Ibolya tapasztalatát nemcsak mint táncos szerezte, hanem több évig népi táncot oktatott, gyerekeknek, Erdélyben és Angliában is.
Másik oktatónk, Székely Áron is kolozsvári születésű, s Ő is táncolt a Kolozsvári Brassai Sámuel Véndiák Alapítvány “ZURBOLÓ” együttesben (1996-2001). Székely Áron a Bóbita Néptánccsoport alapító tagja és 5 éve, folyamatosan táncoktatója is a csoportnak.
Áron több évig oktatta a felnőtt tánccsoportot is, itt Chicagóban.
A két táncoktató szakmai tudása  és  a népi tánc iránti szeretete alapozza meg, hogy élmény dús, jó hangulatú  órákat töltenek együtt a gyermekekkel.

2014 Június 01-től a Bóbita Népi tánc csoport új nevet vett  fel: BOKRÉTA Gyermek Népi tánccsoport.
Bár nevük új lett, de táncos kedvük  és lelkesedésük a régi!

A népi  tánc csoportban  5-14 éves gyermekeket foglalkoztatunk (kisóvodásokkal is foglalkozunk, ha elég ügyesek)fiuk, lányok vegyesen.
A táncpróbák bemelegítőből, ritmus gyakorlatokból, pörgésből (mindezek segítenek a gyerekek ritmus és egyensúly érzékük fejlődéséhez)  majd maga a tánc tanulásából áll.
2013-2014 tanévben a gyerekek a SÁRKÖZI tánccal ismerkedhettek meg.
2014-2015 tanév táncanyaga Erdély környékéről volt.
Az oktatás a Magyar Iskola szabályzata szerint a Szt. István Templom Mindszenty termében történik, iskola napon (2 hetente szombaton) délután 1 órától  3-ig.
Lányoknak szoknya viselete kötelező és mindenki számára kérjük, hogy kényelmes  tánchoz alkalmas cipőben  jelenjen meg!

Beiratkozás  a 2016/17-es tanévre írásban az iskola Honlapján történik.

Minden kedves régi tagot és új érdeklődőt szeretettel várunk!