Kézügyesség

kezugyesseg-1.jpg Kézügyességet vezeti: Sárközy Magdolna és El Bisattine Pásztor Emese.

Mindkettőnknek két kis gyermeke jár az iskolába. Gyermekeink inspirálnak és motiválnak munkánkban, megerősítve bennünk azt, hogy a kézügyesség fejlesztése fontos része a gyermekek egészséges fejlődésének.

Szem előtt tartva az iskola küldetését, követve célkitűzéseit az általunk vezetett foglalkozásokat külön körcsoportoknak, különböző témakörök (Színek, Formák, Alakzatok, Évszakok,...) és események (Karácsony - karácsonyi dísz készítés, Nemzeti Ünnep, Húsvét - tojás festés, Anyák napja, ...) köré csoportosítjuk.

A cél érdekében a foglalkozásokat igyekezünk minél változatosabb tevékenységekkel kitölteni, amik segítik a gyermekeket, hogy minél hatékonyabban és ügyesebben használják a kezeiket. Színezünk, vágunk, ragasztunk, ezekkel fejlesztve a szem és kéz koordinációt. Papírt hajtogatunk (origami), gyöngyöt fűzünk - apró tárgyak fogása, pontos elhelyezése mind a finom motorikus készséget erősítik.

Gyurmázással - a kezek izomzatát erősítjük, fejlesztjük a térlátást és a kreativitást.

Fonal bábu készítés, szövés, (gomb)varrás - arra bátorítva a gyermekeket, hogy használják képzelő erejüket, gondolkozzanak kreatívan, legyenek saját ötleteik, megismerjék a számokat, formákat, méreteket, tanuljanak külön választani és összeilleszteni. Ezek a fontos képességek tanítják meg a gyermekeket, hogy megoldást találjanak problémáikra, összefüggéseket fedezzenek fel. Ugyanakkor elengedhetetlenek később az írás tanulásnál s az élet minden területén.

kezugyesseg-2.jpg

Gyermekeink örömmel vesznek részt az iskola foglalkozásain ezt látva megerősödik bennünk, hogy megéri ezt csinálni!tanulásnál s az élet minden területén.