Alsó tagozat

also-tagozat.jpg

6-8 éves alsó tagozat vezetője Vitális Mónika és segítője Vitális Melinda.

Vitális Mónikának hívnak és 5 éve önkéntes oktató vagyok a Szt. István iskolában. Ebben az évben lányom Vitális Melinda segítségével vezettem a csoportomat. Anyanyelvünk szépsége és különlegessége mindig elbűvölt. Ezért fontos számomra, hogy a gyerekeket ne csak oktassam, hanem játékos módszerekkel megszerettessem velük nyelvünket.

Az alsó tagozaton a gyerekek írni, olvasni és számolni tanulnak. Rövid történetek, tanító- és állatmesék sem maradnak el. Megismerkednek környezetünkkel, állatvilágunkkal, és érzékszerveinkkel . Magyar ünnepeinkről, jellegzetes hagyományainkról, népdalokat is tanulnak. A munkalapok változatossága és színessége teszi érdekessé az órát és köti le a gyerekek figyelmét. A szókincs fejlesztése igen fontos tényező egy nyelv elsajátításában. Ezért minden magyar óra elején a gyerekek elmesélik kedvenc élményüket az elmúlt hétről, s ezzel próbáljuk beszédkészségüket fejleszteni.

also-tagozat-2.jpg

A gyermekek pihenésképpen meneteléssel összekötve énekelnek vagy szójátékokat játszanak. Melinda mint a magyar iskola volt diákja többször is bábszínházzal lepte meg a gyerekeket, amit ö tervezett és adott elő a gyerekek segítségével. Ezáltal a gyerekek magyar népmesékkel ismerkedhetnek és kedvenc bábjaikkal eleveníthetik meg a szereplőket.